FRATERNIE W POLSCE

mapa_OPs

 

BYTOM – Fraternia św. Józefa Oblubieńca NMP
przełożona: Aneta Małgorzata GŁAŻEWSKA
asystent – Krzysztof Lipowicz OP

 
DZWOLA – Fraternia św. Roży z Limy
kontakt: Małgorzata MAZUR – przełożona prowincjalna

 
GDAŃSK – Fraternia Matki Bożej Częstochowskiej
przełożony: Grzegorz ŁĄTKA
asystent – Cezary Jenta OP

 
GIDLE – Fraternia św. Zdzisławy z Moraw
przełożony: Józef OSIŃSKI
asystent – Paweł Biszewski OP

 
JAROSŁAW – Fraternia Matki Bożej Bolesnej
przełożona: Maria WALTOŚ
asystent – Jakub Markocki OP

 
KRAKÓW – Fraternia bł. Alberta z Bergamo (męska)
przełożony: Jan TWARDOSZ
asystent – Lucjan Sobkowicz OP

 
KRAKÓW – Fraternia św. Alberta Wielkiego (mieszana)
przełożony: Jacek ZEJMA
asystent – Ireneusz Wysokiński OP

 
KRAKÓW – Fraternia św. Ojca Dominika (żeńska)
przełożona: Maria PALUCHNIAK
asystent – Józef Pociecha OP

 
LUBLIN – Fraternia Matki Bożej Cudownej Opieki
przełożona: Eleonora SARNOWSKA
asystent – Waldemar Kapeć OP

 
ŁÓDŹ – Fraternia bł. Sadoka i Towarzyszy, Męczenników
przełożony: Piotr GRODECKI
asystent – Tomasz Nowak OP

 
POZNAŃ – Fraternia Matki Bożej Różańcowej
przełożona: Lidia Dominika WAWRZYNIAK
asystent – Jacek Norkowski OP

 
POZNAŃ – Fraternia bł. Piotra Jerzego Frassatiego
przełożona: Cecylia MIR
asystent – Michał Osek OP

 
PRUDNIK – Fraternia św. Tomasza z Akwinu i św. Piusa V
przełożony: Irena PODKÓWKA
asystent –

 
SANOK – Fraternia świętych Dominika i Franciszka
przełożony: Krystyna SZCZEPAŃSKA
asystent – Marek Pieńkowski OP

 
SIEDLCE – Fraternia św. Katarzyny ze Sieny
przełożona: Halina MICHALAK
asystent – ks. Ryszard Borkowski

 
SOFIA (Bułgaria) – Fraternia św. Katarzyny Aleksandryjskiej
przełożony: Bogdan PENEV
asystent – Marek Grzelczak OP

 
SZCZECIN – Fraternia bł. Jordana i bł. Diany
przełożony: Barbara LISTOWSKA
asystent – Grzegorz Przechowski OP

 
TARNOBRZEG – Fraternia św. Jacka Odrowąża
przełożony: Grzegorz DRZYMAŁA
asystent – Wojciech Ożóg OP

 
WARSZAWA-FRETA – Fraternia bł. Bartłomieja Longo
przełożony: Jacek WIERZBICKI
asystent – Andrzej Ponikowski OP
więcej informacji – tutaj

 
WARSZAWA-SŁUŻEW – Fraternia bł. Imeldy Lambertini
przełożona: Renata BIAŁOSZEWSKA
asystent – Krzysztof Pałys OP
więcej informacji – tutaj

 
WROCŁAW – Fraternia bł. Czesława
przełożona: Halina STYŚ
asystent – Marek Miławicki OP

 
WROCŁAW – Fraternia Najświętszego Imienia Maryi
przełożona: Beata KRASOŃ
asystent – Łukasz Mścisławski OP

 
WITEBSK (Białoruś) – Fraternia Świętej Trójcy
przełożona: Sergej KUCZYNSKI
asystent – Roman Schulz OP

 

Fraternie w trakcie tworzenia

 
RZESZÓW
kontakt: Małgorzata MAZUR – przełożona prowincjalna
asystent – Marek Pieńkowski OP

 
HERMANICE
kontakt: Małgorzata MAZUR – przełożona prowincjalna
asystent – Tomasz Słowiński OP

 
RADONIE
kontakt: Małgorzata MAZUR – przełożona prowincjalna

 
WARSZAWA-SŁUŻEW (druga fraternia)
kontakt: Dariusz Kantypowicz OP

 

1. Nową fraternię może powołać generał lub prowincjał Zakonu Kaznodziejskiego, po zapoznaniu się z opinią rady prowincjalnej świeckich.
2. Nowa fraternia winna być afiliowana przy klasztorze dominikańskim lub diecezji.
3. Nowa fraternia winna liczyć co najmniej siedmiu profesów wieczystych.

Dyrektorium, art. 30