Z radością informujemy o złożeniu przyrzeczeń przez profesów we fraterni im. Piotra Jerzego Frassatiego w Poznaniu, w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Głównym celebransem liturgii był asystent fraterni bł. Piotra Jerzego Frassatiego, ojciec Michał Golubiewski, towarzyszył mu także ojciec Paweł Zybura.

Profesi przed homilią na pytanie przełożonego, czego pragną, zgodnie ze zwyczajem wypowiedzieli słowa: „miłosierdzia Bożego i waszego”. W czasie homilii usłyszeliśmy komentarz do Ewangelii z dnia (Mt 5, 33-37), która mówi o składaniu przysięgi. Żyjmy zatem zgodnie z tym, co głosimy i w co wierzymy!

Podczas składania przyrzeczeń, w pełni świadomi, że wypowiedzieliśmy je przed Bogiem, wierząc w świętych obcowanie, mogliśmy cieszyć się przychylnością naszych dominikańskich braci i sióstr, którzy już są w niebie.

Jak powiedziała jedna z naszych sióstr: „poczułam się znów jak panna młoda”, co jest potwierdzeniem, że profesje składane są nie tylko za zgodą Kościoła, ale i w zgodzie z naszym sercem. Obyśmy zawsze z radością pełnili Jego wolę i byli prawdziwą wonią Chrystusa!

Tego roku przyrzeczenia składane były w czasie pandemii koronawirusa. Chociaż mieliśmy maseczki i zachowany dystans społeczny, byliśmy razem, wspólnotowo.

Po uroczystości spotkaliśmy się z najbliższymi w ogrodzie klasztornym. Dziękujemy przybyłym gościom oraz braciom i siostrom z fraterni za wspólną modlitwę, śpiew, a przede wszystkim za przyjętą komunię świętą w intencji tych, którzy składali przyrzeczenia.

tekst: Marieta Szymkowiak