W dniach 6-8 września 2019 r. odbyły się w Krakowie XII rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans.

Są one zorganizowane przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Hasłem tegorocznej edycji były słowa: „Stań się tym, co przyjąłeś. Mistagogia Eucharystii i Liturgii Godzin”.

Na program rekolekcji składały się referaty, katecheza i seminarium dla zaawansowanych. Sporo czasu przeznaczono także na modlitwę, w tym Laudesy i Kompletę w rycie dominikańskim. Wśród wykładowców znaleźli się: ks. Krzysztof Porosło (pomysłodawca i współtwórca rekolekcji), o. Dominik Jurczak, ks. Sławomir Jeziorski, ks. Robert Tyrała, ks. Maciej Zachara MIC i ks. Piotr Roszak. Rekolekcjonistą był wieloletni prezes Fundacji, a obecnie prezes Wydawnictwa „W drodze”, o. Tomasz Grabowski (także od samego początku związany z rekolekcjami).

Rekolekcje każdego roku gromadzą 220 osób z Polski i zagranicy zainteresowanych teologią liturgii oraz jej piękną celebracją i głębszym przeżywaniem. Wśród uczestników pojawia się także coraz większa grupa świeckich dominikanów. W tym roku w rekolekcjach uczestniczyło 11 osób z fraterni bł. Pier Giorgio Frassatiego w Poznaniu, św. Alberta Wielkiego w Krakowie, św. Dominika w Krakowie, św. Józefa Oblubieńca NMP w Bytomiu, a także z powstającej na warszawskim Służewie fraterni pod opieką bł. o. Michała Czartoryskiego, którzy na rekolekcje przybyli prosto z uroczystości złożenia przyrzeczeń wieczystych.

Kolejne rekolekcje Mysterium fascinans już za rok (11-13 września 2020) i warto już teraz zarezerwować sobie na nie czas. Do zobaczenia!