Autorzy na co dzień przygotowują rodziców i rodziców chrzestnych do sakramentu chrztu świętego.

„Odkrycie na nowo znaczenia sakramentu chrztu świętego ukazuje pozytywne relacje między Bogiem a człowiekiem, kształtujące się przez całe życie, gdy ten zostaje zanurzony w wodzie i Duchu Świętym. Przygotowanie do chrztu świętego i potem realizacja zobowiązań, które zostały przyjęte w trakcie tego sakramentu, sprawiają, że pogłębia się bliskość z Bogiem, który już nie jest traktowany jako ktoś, komu zależy na wymierzeniu kary, ale jest nieustannie blisko swojego dziecka, któremu obiecał opiekę. Pozytywne wychowanie moralne dziecka – poprzez ukazywanie mu swojej relacji z Bogiem, troski o Słowo Boże i życie sakramentalne – staje się dla wielu rodzin nowym początkiem, od którego rozpoczyna się przygoda z Bogiem”.

Zanurzeni w chrzest święty to niezbędna pomoc i wsparcie duchowe dla wszystkich przygotowujących się do chrztu. Z książki mogą skorzystać rodzice dziecka oraz duszpasterze i świeccy. Lektura może być szansą na ponowne odkrycie mocy własnego chrztu.

Autorami książki są:
Teresa Borkowska – świecka dominikanka, matematyczka, teolożka i biblistka. Pracuje jako nauczycielka w szczecińskim liceum. Założycielka Szkoły Biblijnej w Szczecinie. Lubi fotografować i godzinami układać puzzle.
o. Paweł Pawlikowski – dominikanin, duszpasterz rodzin z małymi dziećmi, opiekun grupy modlitewnej Pneumatofora, góral z krwi i kości. Założyciel Szkoły Biblijnej w Szczecinie. Lubi słodycze, zwierzęta i góry.

Książkę można kupić w internetowej księgarni Wydawnictwa WAM.

opis – ze strony Wydawnictwa WAM