Rekolekcje w dniach 27-29 października 2017 poprowadził o. Tomasz Wytrwał, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt Petersburgu.

Podczas rekolekcji był czas na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy brewiarzowej, rozważania Słowa Bożego i wspólnej Mszy świętej. Podczas konferencji została przybliżona misja fraterni świeckich św. Dominika we współczesnym świecie, jak również to, jak powinna wyglądać wspólnota braterska.

W sobotę, 28 października, podczas wieczornej Mszy św. odbyło się przyjęcie do nowicjatu Wiktorii, która otrzymała imię siostra Katarzyna. Pozostali członkowie fraterni z wielką radością przyjęli nową współsiostrę.

Natomiast 29 października, po rocznym nowicjacie, pierwszą profesję, czyli przyrzeczenia, złożyli: brat Stefan, brat Tomasz i siostra Tomasza, przez którą zobowiązali się do życia z duchem św. Dominika i przepisami Reguły. Profesję przyjmowała s. Bernadetta Gratkowska OP, która jest odpowiedzialna za fraternię w Ułan-Ude.

Członkowie fraterni dziękują Bogu za dar powołania do Zakonu Kaznodziejskiego.