W Dominikańskim Domu Rekolekcyjnym w Korbielowie w dniach 26-29 września 2017.

Posłanie Zakonu do głoszenia Ewangelii wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby skierowane do fraterni żyjących w świecie przybiera przede wszystkim formę świadectwa, którego nie może zastąpić żaden inny sposób głoszenia. Pierwszym i najważniejszym polem ewangelizacji są bliźni postawieni na naszej drodze, a więc wspólnoty i rodziny, w których żyjemy. Porządek miłości (ordo amoris) zobowiązuje, aby najpierw troszczyć się o najbliższych. Z mocą przypomina tę zasadę Apostoł Narodów: „Jeśli ktoś nie troszczy się o swoich, zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego” (1 Tm 5, 8).

„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie”. Jak to możliwe, by wspólnoty zakonne, fraternie i nasze rodziny wypełniały to zadanie? Reguła świeckich dominikanów podpowiada: „za przykładem św. Dominika, św. Katarzyny Sieneńskiej i tych naszych przodków, którzy swoim życiem uświetnili Zakon i Kościół, wzmocnieni braterską wspólnotą dawać szczególne świadectwo swojej wiary, wsłuchiwać się w potrzeby ludzi swoich czasów i oddawać się służbie prawdy”.

Jak to robić wśród „swoich”? Już po raz czwarty Rada Prowincjalna Świeckich Dominikanów w Polsce wraz z zespołem Domu Rekolekcyjnego w Korbielowie organizuje kilkudniowe rekolekcje dla osób świeckich, które chcą podjąć w swoim życiu charyzmat dominikański. Spróbujemy wspólnie szukać odpowiedzi na różne pytania dotyczące świadczenia o Ewangelii. Zapraszamy do udziału tych, którzy czują się wezwani do podjęcia tego posłannictwa.

Rekolekcje odbędą się w dniach 26-29 września 2017 r. (początek we wtorek późnym popołudniem, zakończenie w piątek po obiedzie).

 

Zapisy na stronie Domu Rekolekcyjnego

W zgłoszeniu należy podać, że chodzi o rekolekcje w terminie 26-29 września.

W programie – oprócz Mszy św., wspólnej modlitwy brewiarzowej, różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu – nie zabraknie także czasu na indywidualne rozmowy i wędrowanie po górach. Dlatego też na rekolekcje warto zabrać różaniec oraz własne Pismo Święte, notatnik, a także odpowiednie obuwie na górskie spacery (koniecznie „wychodzone” buty, najlepiej za kostkę), ciepłą odzież, kurtkę przeciwdeszczową, mały plecak, termos lub butelkę na wodę i pojemnik na kanapki.