20 maja ks. Michael Niemczak z amerykańskiej archidiecezji Santa Fe zainicjował akcję zbierania podpisów pod prośbą do papieża Franciszka o kanonizację Piotra Jerzego Frassatiego.

Pod listem dostępnym w internecie do tej chwili podpisało się kilkaset młodych ludzi z całego świata, m.in. z Kanady, Australii, Włoch, Francji, Austrii, Belgii i Polski. Bardzo wiele osób przy okazji poparcia tej inicjatywy dzieli się także świadectwem swojej przyjaźni z bł. Piotrem Jerzym i łask, które otrzymali dzięki jego wstawiennictwu. Najwięcej świadectw pochodzi z USA, nie brakuje też wpisów z Polski. Można je przesyłać również w języku polskim.

Okazją do kanonizacji bł. Piotra Jerzego mógłby być planowany na październik 2018 r. synod biskupów dotyczący młodzieży, wiary i rozeznawania powołania. Błogosławiony Piotr Jerzy został ogłoszony patronem młodzieży i studentów, był też jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Sydney i w Krakowie.

 

Dowiedz się więcej:
przeczytaj list do papieża Franciszka
i zadeklaruj swoje poparcie

 

Do przyłączenia się do akcji zbierania podpisów i świadectw zachęca Wanda Gawrońska, siostrzenica bł. Piotra Jerzego, jedna z pomysłodawczyń ubiegłorocznej peregrynacji jego relikwii w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży.

W skierowanym do przyjaciół Piotra Jerzego liście Wanda Gawrońska przypomina, że na kilka miesięcy przed śmiercią Pier Giorgio napisał do kolegi, który wypytywał go o jego plany na przyszłość, po uzyskaniu dyplomu inżyniera: „Ufam, że z łaską Bożą będę dalej kroczył drogą ideałów katolickich i będę mógł, w takiej sytuacji, jakiej Bóg zechce, bronić i propagować te jedyne i prawdziwe rzeczy” (list do A. Villaniego z 16 grudnia 1924 r.).

Pan Bóg zabrał Pier Giorgia do nieba, kiedy miał zaledwie 24 lata, dając mu tym samym „sytuację” z najszerszyme polem do działania. Jednak jego kanonizacja umożliwiłaby jeszcze większej liczbie młodych spotkanie tak wspaniałego przyjaciela, jakim jest Pier Giorgio, z którym mogą razem kroczyć „Verso l’alto” (ku górze) i który pokazuje, jak „przekształcić swoje życie we wspaniałą przygodę” (jak określił jego życie św. Jan Paweł II, 20 maja 1990 r.).

 

Udostępnij na facebooku

 

I dodaje: Pier Giorgio pomógł nam tak wiele razy, pomóżmy mu teraz my w zrealizowaniu jego pragnienia jak najszerszego „propagowania i bronienia tych jedynych i prawdziwych rzeczy”. Oprócz podpisania listu, jeśli się z nim zgadzacie, proszę Was o podzielenie się nim na blogach i we wszystkich mediach społecznościowych.