4 lipca przypadła 92. rocznica śmierci bł. Piotra Jerzego Frassatiego, świeckiego dominikanina, patrona jednej z dwóch fraterni w Poznaniu.

Z tej okazji członkowie tej fraterni zgromadzili się na Mszy św. wotywnej o godzinie 17.00 w kościele dominikanów, by modlić się za siebie nawzajem, za swoje rodziny oraz za zmarłych członków fraterni.

Po Mszy św. w krużgankach kościoła odbyła się agapa dla wszystkich wiernych. Świeccy dominikanie przygotowali wypieki, pamiątki związane z bł. Piotrem Jerzym, była także możliwość zapoznania się z żywotem Błogosławionego oraz z życiem we wspólnocie świeckich dominikanów. Była to też okazja do radosnych spotkań i rozmów oraz okazja do pamięci o ubogich, którym wytrwale służył Piotr Jerzy Frassati – na ich rzecz przeprowadzono zbiórkę na posiłki.

Spotkaniu towarzyszyła również wystawa o życiu bł. Piotra Jerzego Frassatiego. W ten sposób świeccy dominikanie uczcili swojego patrona, wspominając peregrynację jego relikwii podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Kilka dni później, w sobotę, 8 lipca, zgodnie z tradycją odbyły się obłóczyny we fraterni bł. Piotra Jerzego. Cztery osoby: Halina, Jarosław oraz małżonkowie Anna i Hubert rozpoczęli nowicjat we fraterni. Roczny czas próby ma na celu rozeznanie charyzmatu św. Dominika w życiu świeckim oraz jeszcze większe zbliżenie do Ewangelii w życiu, które prowadzi obecnie każdy z kandydatów. Obrzęd obłóczyn odbył się bezpośrednio po Mszy świętej. Kandydaci otrzymali Regułę oraz szkaplerze dominikańskie. Następnie wspólnota spotkała się na agapie, ciesząc się wraz z nowicjuszami.

Przy tej okazji fraternia podziękowała o. Michałowi Oskowi, dotychczasowemu asystentowi fraterni, który od sierpnia rozpocznie swoją posługę w konwencie św. Mikołaja w Gdańsku.