W dniach 18-21 maja 2017 w Poznaniu odbył się Festiwal Frassatiego organizowany przez Stowarzyszenie „Accademia Frassati”.

W obchody włączyli się członkowie poznańskiej fraterni świeckich dominikanów, którym patronuje właśnie bł. Pier Giorgio. Fraternia objęła patronat medialny nad Festiwalem.

Program czterodniowych obchodów przewidywał między innymi „Se non avessi l’amore!” — wieczór filmowy w Kino Rialto, „La vita è bella!” — włoską imprezę na dziedzińcu Urzędu Miasta i bardzo elegancki udział w kolejnej odsłonie projektu Verba Sacra.

Podczas tego ostatniego spotkania, które miało miejsce w poznańskiej farze, odczytane zostały fragmenty listów do przyjaciół autorstwa bł. Pier Giorgio Frassatiego, przeplatane muzyką Michała Rasska. Fraternia przygotowała stoisko z książkami o swoim patronie. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem uczestników Festiwalu.

Pier Giorgio jest patronem Centrum Zdrowia w Kiabakari w Tanzanii, które potrzebuje wsparcia. Podczas całego Festiwalu zbierane były środki na zakup koniecznej do ratowania życia karetki terenowej. Środki na ten cel można nadal przekazywać za pośrednictwem strony internetowej:

siepomaga.pl/ambulans-tanzania