To pierwszy etap formacji i tworzenia się nowej fraterni.

Po roku regularnych spotkań jedenaście świeckich osób zdecydowało się rozpocząć nowicjat, przyjmując szkaplerz dominikański z rąk przełożonej Rady Prowincjalnej, Małgorzaty Mazur. Wśród obłóczonych znalazły się cztery małżeństwa: Barbara i Cezary, Anna i Paweł, Karolina i Michał, Małgorzata i Paweł oraz Jolanta, Jan i Izabela. W sposób szczególny towarzyszyli im także Safona i Przemysław, profesi wieczyści, członkowie fraterni szczecińskiej, którzy od kilkunastu miesięcy mieszkają niedaleko Radoń i będą wspierać tworzenie się nowej wspólnoty.

W Mszy świętej i Nieszporach, które poprzedzały moment obłóczyn, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich trzech gałęzi Zakonu. Mszy św. przewodniczył o. Dariusz Kantypowicz, promotor prowincjalny świeckich dominikanów, a koncelebrowali ją m.in. o. Radosław Broniek, kapelan klasztoru, oraz o. Andrzej Ponikowski, asystent fraterni działającej przy klasztorze w Warszawie przy ul. Freta. We Mszy uczestniczyli także bracia dominikanie ze Słowacji. Gospodarzem miejsca były oczywiście mniszki dominikańskie. Nie zabrakło także świeckich dominikanów, którzy reprezentowali m.in. Szczecin, Łódź i Warszawę.

Dzięki gościnności sióstr po zakończeniu części liturgicznej wszyscy uczestnicy mogli spotkać się na dalszym radosnym świętowaniu przy obficie zastawionym stole. Niespodzianką i niezwykłym prezentem dla tworzącej się fraterni były relikwie św. Dominika i św. Katarzyny, przekazane przez przeoryszę klasztoru, s. Bernadetę, na ręce o. Dariusza Kantypowicza.